Expedícia Makalu je už doma
2015-05-06

Zhodnotenie posledných dní expedície, tak ako to chlapi majú na svojom webe.

Je veľká škoda, že tak silnej skupine aká sa dala dokopy na Makalu sa v podstate nepodarilo na kopci urobiť nič !
Ale objektívnych príčin bolo extrémne veľa a proti prírode sa skutočne nedá isť ! Snáď niekedy inokedy.

5.5.2015: Tibor, Milan, Miki, Michal a Pavol by mali v týchto dňoch doraziť na Slovensko. Ondrej a Tóno sú v Hillary Base Campe a organizujú transport do Káthmandu.

2.5.2015: Ondrej a Tóno dnes zostúpili do ABC a "poupratovali za sebou na kopci" stany a výbavu. O zvyšku skupiny dnes nemáme aktuálnu informáciu.

1.5.2015: Ondrej a Tóno dnes v poriadku dorazili do C2, kde vo výške 6.550 m.n.m. a postavili stany. Ostali na kopci sami dvaja, keďže traja Belgičania sa ráno rozhodli taktiež skončiť a vrátiť sa. Chalani zhodnotili podmienky a je pre nich mimoriadne nebezpečné ostať a pokračovať vo výstupe len v dvojici, keďže je na hore príliš veľa snehu a veľa trhlín. Dnes prespia v tábore C2 a zajtra začnú s pomalým zostupom. Tibor, Milan, Miki, Michal a Pavol sú v poriadku a sú už "dole z kopca" a pokúšajú sa nájsť spojenie z Lukly do Káthmandú a zabezpečiť si letecké spojenie na Slovensko.

30.4.2015: Ondrej s Tónom sú v poriadku v C1 vo výške 6.350 m.n.m. spolu s troma členmi Belgickej expedície. Zajtra majú v pláne výstup do sedla Makalu La (C2) 7.400.m.n.m.

29.4.2015: Všetci chalani sú v poriadku. Ondrej a Tóno sú v ABC vo výške 5800 m.n.m. a zajtra sa pokúsia o výstup do C1 na obhliadku výstupovej trasy. Tibor, Milan, Miki, Michal a Pavol stále čakajú na transport v Hillary Base Campe.

28.4.2015: Ondrej Matej a Antón Suchý sú v poriadku a stále čakajú na vývoj situácie s ostatnými expedíciami v ABC. Piati chalani, ktorí sa rozhodli zostúpiť stále čakajú v Hillary Base Campe na transport vrtuľníkom. Igor Trgiňa a Igor Slezák sú už doma na Slovensku.Zdroj: Facabook a www.makalu2015.sk


Svoje postrehy k danému článku alebo informácii môžte napísať do diskusii
© 8000.sk Všetky práva vyhradené.